10 kroków do lepszych zdjęć wykonywanych smartfonem

Telefony komórkowe na zawsze odmieniły nasze życie. Stanowią obecnie urządzenie, które zastępuje aparat, komputer, edytor tekstów oraz wiele innych narzędzi elektronicznych i programów. Aparaty w telefonie stale nas zaskakują i posiadają, coraz to nowsze opcje, które zastępują popularne lustrzanki. Jak korzystać z aparatu w smartfonie? Które funkcje będą przydatne? Przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik, który przedstawia kilka kroków do wykonywania lepszych zdjęć telefonem.

KROK 1

Wiele aparatów w telefonie posiada tylko podstawowe funkcje edycji, warto wcześniej pobrać popularne dodatki ze sklepu producenta, które są bezpłatne i pozwalają na nadanie odpowiednich filtrów.

KROK 2

Sprawdź, czy potrafisz korzystać z funkcji profesjonalnych, które dostępne są w Twoim telefonie. Balans bieli, ostrość oraz wiele innych opcji możesz ustawić ręcznie, aby dostosować jakość do panujących warunków.

KROK 3

Poćwicz! Spróbuj wybrać tryb automatyczny i zobacz, jakie uzyskasz zdjęcia. Określ, co nie podoba Ci się w zdjęciu i poszukaj w ustawieniach profesjonalnych takich funkcji, które wyeliminują problem.

KROK 4

Pobierz odpowiednie filtry, które często podkreślą magię danego zdjęcia.

KROK 5

Pamiętaj, że przedni aparat wykonuje zdjęcia o wiele gorszej jakości, jeżeli nie potrafisz wykonać na przykład „selfie” za pomocą tylnego aparatu, zainwestuj w selfie stick, który pomoże rozwiązać problem odległości.

KROK 6

Wiele telefonów posiada szereg gotowych ustawień, które możemy wykorzystać podczas robienia zdjęć. Jeżeli chcesz sfotografować detal – tzn. jeden obiekt z bliska, sprawdź, czy posiadasz opcję wybiórczego pola ostrości. Telefon automatycznie rozmaże przestrzeń wokół fotografowanego obiektu, aby uzyskać wyraziste zdjęcie pożądanego kadru.

KROK 7

Jeżeli planujesz późniejszą edycję zdjęcia w innych edytorach fotograficznych, staraj się wykonać jak najczystszą fotografię. Zrezygnuj z filtrów i nieodpowiednich dodatków, ponieważ później o wiele trudniej będzie Ci uzyskać ciekawe zdjęcie.

KROK 8

Czasami, gdy przeglądamy zdjęcia, które wykonuje nasz telefon, zastanawiamy się, dlaczego nie możemy uzyskać efektów podobnych do reklamy. Problem mogą stanowić fabryczne ustawienia telefonu, dlatego wejdź w opcje i sprawdź format wykonywanych filmów i zdjęć.

KROK 9

Próbuj wykonywać różne zdjęcia, w tym panoramiczne.

KROK 10

Wieczorne zdjęcia stanowią często duży problem, dlatego warto korzystać z lampy błyskowej oraz długiego czasu naświetlania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × trzy =