Sesja ślubna – jak ją zorganizować?

Sesja fotograficzna jest dla pary młodej punktem obowiązkowym i jedną z najważniejszych pamiątek w życiu. Jej dobra organizacja jest gwarancją, że nie unikniemy niepotrzebnych zaskoczeń. Warto zdać się na rady, których udziela nam fotograf, gdyż z pewnością ma on większe doświadczenie w sesjach ślubnych i jest w stanie przewidzieć wiele spraw, o których my najczęściej w ferworze przygotować przedślubnych nie mamy czasu myśleć. Mimo wszystko każdy jest w stanie sam wstępnie zaplanować sesję, zanim jeszcze podda ją konsultacji z fotografem. Oto kilka porad dla par chcących sprawnie przygotować plan własnej sesji ślubnej.

Fotografia w plenerze, w dzień ślubu lub w innym terminie

Sesje ślubne organizowane w plenerze cieszą się niezmienną popularnością. Co prawda, często tego typu sesja uzależniona jest od aktualnego stanu pogody, to w tej kwestii młodzi mogą liczyć na wyrozumienie fotografa. Fotografia ślubna w plenerze ma przede wszystkim sprawiać przyjemność i dawać wiele radości młodej parze, a nie wywoływać niepotrzebny stres, którego i tak wpisany jest w przygotowania przedślubne. Tym samym nowożeńcy często nie organizują sesji w dzień uroczystości, by nie wciskać kolejnego zobowiązania w i tak bardzo napięty plan dnia. Odważni w dzień ślubu decydują się na zdjęcia, by móc oddać emocje towarzyszące danej chwili. Sesje przedślubne kryją pewne mankamenty np. brak pierścionków na palcach, których jeszcze sobie nie wręczyli. Wiele par stresuje także fakt, że plenerowa sesja może spowodować ubrudzenie się kreacji, stąd przekłada ją na późniejszy termin. Najmniej sprawdza się opcja sesji między ceremonią w kościele, a weselem, gdyż jest to niegrzeczne względem zaproszonych gości, którzy nie lubią czekać.

Dobry przygotowanie, czyli dobry plan i przemyślane koszty

Jeżeli chodzi o fotografie ślubne cennik jest niezwykle zróżnicowany. Zależy od kilku podstawowych kwestii:

  • odległości do miejsca sesji – możemy zabrać fotografa w sesję nawet za granicą, ale musimy się liczyć z dodatkowymi kosztami jakie wiążą się z podróżą,
  • samym miejscem – za sesję na łonie natury np. w górach, nie zapłacimy wiele, natomiast wszelkie sesje w miejscach zabytkowych – im bardziej ekskluzywne, tym większe kota sesji,
  • osób, które będą potrzebne oprócz fotografa – być może potrzebna będzie jeszcze kosmetyczka lub fryzjerka? Jeżeli chcemy wyglądać zniewalająco w koszta wliczyć musimy pomoc specjalistów.

    Miejska fotografia ślubna

    Wśród miast najchętniej wybieranych do sesji ślubnych są przepiękne uliczki mieszczące się w okolicy Starego Miasta. Pary młode wcale nie kierują się wielkością miast, ale ich niezwykłymi walorami. Miejska fotografia ślubna Rzeszów, Kraków, Sandomierz to popularne kierunki, ale także wiele mniejszych, urokliwych miasteczek jak Kazimierz Wielki, czy Chełmno – miasto zakochanych. Niekoniecznie przy ich wyborze kierują się małą odległością, lecz przede wszystkim indywidualnymi upodobaniami. Nic dziwnego – sesja ślubna zdarza się raz w życiu i jest dla wielu najważniejszą pamiątką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery + 17 =